EN10025-2 S235/S275/S355 Carbon Steel Coil
Classification :
PRODUCT DETAILS
EN10025-2 S235/S275/S355 Carbon Steel Coil Description
Product Parameters
Product Name
Production Process
Hot Rolling, Cold Rolling
Material Standards
AISI, ASTM, ASME, DIN, BS, EN, ISO, JIS, GOST, SAE, etc.
Width
45mm-2200mm
Length
Custom Size
Thickness
Hot Rolling: 2.75mm-100mm
Cold Rolling: 0.2mm-3mm